Strasti a trápení autorky Lyry

16. 12. 2006 | † 30. 09. 2015 | kód autora: Owq

S nevelkou radostí Vám musím oznámit, že jsme dostali další zakázku, tentokráte od naší staré známé Lyry, které jsme již párkrát pomohli. Povede se to i teď? Pevně věříme, že ano!

Tak tedy, o co vlastně jde:

Lyra nás e-mailem upozornila, že objevila své povídky na jiných blozích (Ano, je jich více - konkrétně 3 kopírovací blogy), než kterým byly určeny. Jedná se o povídky "My Angel" a "Sám"

1. Kopírovací blog je tookiooo.blog.cz, jehož autor si bezostyšně překopíroval povídku "Sám", bez zdroje a autorčiného povolení k zveřejnění. Napsali jsme tuto zprávu a nyní čekáme, jakse situace vyvrbí:


členka B.Z.O.A.Pu, dnes 18:06

Zdravím, autora tohoto blogu a předem říkám, že nejde o příjemnou záležitost.
Zkratka B.Z.O.A.P znamená "bojovnící za ochranu autorských práv" a tedy i autorských práv se týká tento komentář.
Autorka povídek Lyra nám nahlásila, že povídka "Sám" je její a může to dokázat. Nevím, jak tě mohlo napadnout kopírovat povídky a vydávat je za své, protože nikde nevidím zdroj, odkud povídka pochází a už vůbec nevidím jméno autora, který povídku napsal.
Tímto apeluji na Tvou slušnost a smazání zkopírované povídky, nebo... to poženeme k vyšším místům.

Za BZOAP děkuje Barbell


Tímto případem bohužel problémy Lyry nekončí a hned tu máme další blog, který si dovolil zkopírovat další z jejích povídek:

2. Kopírovacím blogem se stává (a není to žádná výhra) rettemich.blog.cz, jehož autor zkopíroval povídku "My Angel", bez zdroje a opět bez souhlasu autorky Lyry. Znovu jsme napsali ´kopírce´a čekáme, jak se situace vyřeší.


členka BZOAPu, dnes 18:16

Zdravím autory blogu a tímtozačínám proslov.
BZOAP je zkratka(kupodivu ano) znamená doslova : Bojovnící za ochranu autorských práv, které jste zveřejněním této povídky na svém blogu porušili. Aurorkou povídky My Angel je Lyra, naše klientka, která je dosti nespokojena s vaším počínáním.
Nejen, že jste zkopírovali povídku na svůj blog, ale ještě ke všemu nikde nemůžu najít jméno autora a zdroj, odkud se tu povídka objevila (a to, že zázraky se stávají, to už nikomu neuvěříme).
Tímto za BZOAP a Lyru, která nás kontaktovala žádám o smazání povídky "My Angel".

S přáním nerušených chvil a příjemného mazání za BZOAP a Lyru - Barbell


3. Tentokráte jde opět o autorku Lyru a o její povídky, a o další blog, tentokráte nesoucí název thfanslovak.blog.cz, jehož přestupek vůči vlastníkovi je snad největší! Nejen, že autor ukradl povídky, ale ještě je vydává za svoje, což už je opravdu hnus. Také jemu jsme napsali upozornění:


členka BZOAPu, dnes 18:29

Zdravím a rovnou oznamuji, že nejsem z povídky ani dojatá, ale slzy mi po tváři stékají.
Ptáš se, čím to je? Je to tím, že se vydáváš za autora této povídky, kterou napsala Lyra!
Ano, k pláči je to, že jsi odcizil povídku, dal jí k sobě na blog, neuvedl zdroj ani autora a co je nejhorší, že se za autora uvádíš ty sám (sama).
Tímto za Lyru a za BZOAP (mimochodem je to zkratka zajímavého sdružení : Bojovníci za ochranu autorských práv) žádám o odstranění této povídky z tvého blogu a řádnou omluvu skutečné autorce.

S pozdravem : Barbell

A další upozornění přistálo k povídce "Sám":

členka BZOAPu, dnes 18:37

Zdravím a rovnou oznamuji, že toto není chvála a ani nic podobného.
Je to prosba o odstranění povídky z blogu, protože se jedná o skopírované dílo. Pravou autorkou je Lyra, která se obrátila na BZOAP, aby zažádal o odstranění povídky. Pokud se tak nestane, můžeme to předa na vyšší místa : Administrátorům.
Snad si tato slova vezmeš k srdci a smažeš všechny povídky, za jejihž autora se pouze vydáváš.
S pozdravem : Barbell


Můžeme doufat, můžeme si přát... Snad se vlastníci kopírovacích blogů v čase předvánočním umoudří a smažou povídky, protože BZOAP kazit svátky nechce a navíc, Vánoce jsou svátky klidu, míru, porozumnění a pochopení.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.